پیام تبریک به مناسبت سال ۱۳۹۸

يا مقلب القلوب و الابصار يا مدبراليل و النهار 
يا محول الحول و الاحوال حول حالنا الي احسن الحال 
 
برآمد باد صبح و بوي نوروز 
به کام دوستان و بخت پيروز 
مبارک بادت اين سال و همه سال 
همايون بادت اين روز و همه روز 
 
دستان پر نوازش بهار، طبیعت خفته را از خواب بیدار می‌سازد و زمین و درخت، رازهای رنگارنگ و عطرآگین خویش را نثار نگاه ما می کنند. نوروز باستانی کهن ترین جشن گیتی و رشته پیوند نسل های گذشته و حال است و فصل بهار، فصل رویش است و شادابی، فصل ایمان و شکوه جلوه خداوند در گستره هستی است. 
جامعه خدوم پزشکی فارس همانند سال های گذشته با عبور از فراز و نشیب های حساس و سعی و تلاش بی وقفه سالی دگر را با سرافرازی و سربلندی پشت سر گذاشت تا در سایه سار الطاف خداوند و دستان پر مهر پزشکان حاذق، بیماران دردمند، از درد و رنج رهایی یابند و با تنی سالم و دلی آرام به آغوش خانواده بازگردند و خداوند منان را شاکریم که به همه ما توفیق عطا نمود تا در کنار یکدیگر با تلاش، سخت کوشی، همدلی، یکپارچگی، هم افزایی و صمیمیت در خدمت رسانی به ملت عزیزمان گام های بلندی برداریم. 
جامعه پزشکی فارس و به طور کلی نظام سلامت در سال گذشته با ورود به شرایط دشوار تحریم های یک جانبه از سوی کشور آمریکا و عدم ورود کافی مواد دارویی و تجهیزات پزشکی به داخل کشور با شرایط ویژه ای مواجه شد و از سوی دیگر نیز مسائلی همچون عدم افزایش منطقی تعرفه‌ها علیرغم افزایش چند برابری قیمت تجهیزات و وسایل مصرفی، معوقات طولانی مدت شرکت‌های بیمه‌ای، عدم تقویت بخش خصوصی درمان، عدم عقد قرارداد با مراکز جدید درمانی و تعیین سقف غیر منطقی برای خدمات درمانی و پاراکلینیکی موجب ایجاد موج دلسردی و نا امیدی در بین همکاران گردید که متاسفانه به دلیل همین مشکلات و چالش ها، بسیاری از مراکز درمانی ورشکسته و بسیاری نیز به مرز ورشکستگی رسیدند که امیدوارم با تلاش و تدبیر مسئولین مربوطه و حل این قبیل مشکلات، بخشی از این فشارها و دل نگرانی ها از جامعه پزشکی دور شود تا همکاران ما تنها دغدغه شان درمان بیماران باشد. 
سازمان نظام پزشکی شیراز در راستای اجرای وظایف ذاتی خود در خدمت رسانی به جامعه پزشکی و پیگیری مشکلات آنان، حضور موثر در جلسات و پیگیری مستمر موانع و مشکلات را در دستور کار خود قرار داد که حضور در بیش از 360 جلسه مختلف با مسئولین استانی و کشوری و ارسال حدود 4006 نامه درون و برون سازمانی، شاهدی بر این مدعا می‌باشد. 
همچنین در سال گذشته سعی شد با برگزاری سمینارهای علمی، همایش آموزه‌های قانونی، کارگاه‌های آموزش امور مالیاتی، استقرار کارشناس امور مالیاتی در سازمان، انعقاد قرارداد با شرکت‌های خدماتی، مجموعه‌های رفاهی-تفریحی و حمایت از هیئت کوهنوردی و ورزشی، خدمتی هرچند کوچک به جامعه پزشکی ارائه نماید. 
اینجانب فرارسیدن سال نو و بهار طبیعت را به تمامی ملت عزیز ایران، بویژه شما همکار تلاش‌گر و شریف جامعه خدوم پزشکی فارس صمیمانه شادباش عرض نموده و توفیق روزافزون، سعادت و بهروزی شما عزیزان و خانواده محترمتان را در سال نو از خداوند متعال خواستارم. 
 
 
"دکتر حمیرا وفایی"
رئیس هیئت مدیره نظام پزشکی شیراز 
رئیس شورای هماهنگی
سازمان نظام پزشکی استان فارس
عضو شورای عالی نظام پزشکی کشور